JÍZDNÍ BEZPEČNOST ISUZU

5 HVĚZD BEZPEČNOSTI OD EURO NCAP

Každý model Isuzu D-MAX má řadu bezpečnostních funkcí, které pracují automaticky, a neúnavně tak přispívají k vaší ochraně. Pokročilý asistenční systém ISUZU (ADAS), který je součástí standardní výbavy všech modelů D-MAX, se stará o bezpečnější a pohodlnější jízdu. Nejmodernější senzory a sada kamer nepřetržitě monitorují okolí vozu, aby vám opravdu nic neuniklo. Přes 20 asistenčních a bezpečnostních systémů, například nouzový brzdový asistent, asistent pro udržování v jízdním pruhu nebo rozpoznávání dopravních značek s inteligentním omezením rychlosti, se stará o to, abyste bezpečně dorazili do cíle dorazili.

ASISTENT HLÍDÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

VIDĚT VŽDY VÍC

Asistent hlídání mrtvého úhlu Vás při změně jízdního pruhu podpoří sledováním bočních oblastí vozidla. Systém využívá radarové senzory pro sledování mrtvého úhlu a včas vás varuje pomocí indikace na vnějších zrcátkách.
AIRBAGY A SYSTÉM NOUZOVÉHO VOLÁNÍ

V PŘÍPADĚ NOUZE

O maximální bezpečnost se stará až 8 airbagů. Jakmile dojde k aktivaci airbagů, systém eCall automaticky zavolá na tísňovou linku 112 a zahájí hlasový hovor s dispečinkem záchranného systému. Kromě toho je D-MAX vybaven manuálním tlačítkem SOS.

ASISTENT PRO VYJETÍ Z PARKOVACÍHO MÍSTA

PŘEDVÍDAT A MANÉVROVAT

Při couvání s pick-upem D-MAX vás podpoří akustická signalizace couvání. Radarové senzory asistenčního systému detekují vozidla blížící se zezadu a informuje vás o nich indikací hlídání mrtvého úhlu na vnějších zrcátkách a dodatečným akustickým signálem.

ZŮSTAŇTE VE SPRÁVNÉM PRUHU

NOUZOVÝ ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ V JÍZDNÍM PRUHU

Nouzový asistent pro udržování v jízdním pruhu vás chrání před možnými kolizemi. Pokud zjistí, že při změně jízdního pruhu hrozí srážka s jiným vozidlem, zasáhne, aby pomohl řízení. D-MAX se tak stará o vaši maximální bezpečnost.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Adaptivní tempomat vám pomůže na rovných trasách, jako jsou dálnice a rychlostní komunikace. Stereo kamera detekuje vozidla jedoucí před vámi, zajišťuje dostatečný odstup a zároveň sleduje nastavenou maximální rychlost. Pokud řidič před vámi zastaví, automaticky se zastaví i D-MAX.

INTELIGENTNÍ OMEZOVAČ RYCHLOSTI

Inteligentní omezovač rychlosti rozpozná povolenou rychlost a podle ní automaticky omezí tempo jízdy. Přispívá tak nejen k vaší bezpečnosti, ale zbaví vás i obav z policejních radarů.

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

Systém varování před opuštěním jízdního pruhu modelu sleduje během jízdy vozovku a varuje Vás, když se neúmyslně odchýlíte od jízdního pruhu. Pokud nejsou aktivována směrová světla a vůz se vychýlí ze své dráhy, obdržíte okamžitě varování a volant začne vibrovat.

ASISTENT PRO ROZJEZD DO SVAHU

Již se nemusíte obávat neúmyslného couvnutí vozidla ve strmém terénu nebo na příkré rampě. Asistent pro rozjezd do svahu zabrání posunu vozidla při rozjíždění na svazích od 5,7 stupně.

ASISTENT JÍZDY Z KOPCE

Absolutní stabilita i na prudce svažitých úsecích nebo na kluzkých silnicích. Asistent jízdy z kopce podpoří brzdy pick-upu D-MAX na příkrých cestách a poskytne vám dodatečnou kontrolu nad vozidlem.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

AUTOMATICKÉ BRZDĚNÍ V NEBEZPEČNÝCH SITUACÍCH

S pomocí nouzového brzdového asistenta jste se svým D-MAX vždy v bezpečí, a to i v nebezpečných situacích. Systém vás informuje akustickým signálem a zobrazením blížících se překážek. Pokud hrozí kolize, automatické nouzové brzdění sniží intenzitu nárazu nebo mu dokonce zabrání.

ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

PŘEHLED O VŠECH ZNAČKÁCH

Rozpoznávání dopravních značek vám pomůže udržet si přehled o důležitých dopravních značkách. Systém trvale snímá okraj silnice a na displeji automaticky indikuje dopravní značky. Varovná funkce vás informuje o překročení rychlosti. Moderní technologie tak slouží v zájmu maximálně bezpečné jízdy.